Na początku był Chaos…

… tak zaczyna się historia. W 2001 roku Chaos został założony przez poznańskich amatorów rugby. Od samego początku zaopiekował się nami trener Paweł Borowski. Przez lata gry w profesjonalnej lidze rugby oraz pucharze Polski, klub odnosił sukcesy i porażki, jednak nigdy nie zatracił swojego charakteru. Od początku dla drużyny poza grą w rugby priorytetem jest aktywność fizyczna, zainteresowanie sportem wśród najmłodszych i nieco starszych, dla których może to być alternatywa od siedzenia przed komputerem lub przed blokiem.

W 2006 roku z powodu problemów finansowych Chaos zdecydował się na przeprowadzkę do Mosiny. Powstanie klubu rugby w Mosinie związane jest z Dariuszem Piechockim, byłym reprezentantem Polski w rugby. W tym celu nawiązał współpracę z Pawłem Borowskim i zaproponował przeniesienie klubu do podpoznańskiej miejscowości, gdzie istniały dogodne warunki do trenowania i rozgrywania meczów. Końcowym efektem było powstanie zespołu Dragonia Mosina. Pod nowym szyldem klub występował w lidze do 2010 roku.

Niestety w 2010 roku klub zawiesił swoją działalność, lecz jak uczy historia Feniks odradza się z popiołów. W 2013 roku trener Borowski wraz z grupą starszych zawodników dokonał wskrzeszenia drużyny.Wznowione zostały regularne treningi na które przybywali zawodnicy  „starego Chaosu”, jak również nowi miłośnicy tej dyscypliny. Regularne treningi przyniosły pierwsze, może nieoczekiwane, ale cieszące serce sukcesy. W sierpniu 2014 roku drużyna zajęła wysokie IV miejsce w prestiżowym turnieju Sopot Beach Rugby oraz rozpoczęła zmagania ligowe w ramach II Ligi Rugby. Występy na ligowych boiskach, są bodźcem do dalszego rozwoju klubu. Wielu zawodników uzyskało, lub jest w trakcie zdobywania uprawnień trenerskich, co w przyszłości zaowocuje powstaniem drużyn młodzieżowych.

Wspierają nas